Pasy napędowe

Pasy napędowe pozwalają na precyzyjne przenoszenie mocy, często bywają również wykorzystywane jako element transportu wewnętrznego. Cieszą się  popularnością niemal we wszystkich dziedzinach przemysłu, a najliczniejsze grono odbiorców znajdują w branżach maszynowej, motoryzacyjnej, petrochemicznej, drzewnej oraz wydobywczej. Pasy napędowe występują w wielu odmianach różniących się miedzy sobą m.in. pod względem budowy oraz wartości przenoszonych mocy. Wszystkie najpopularniejsze rozwiązania znajdziecie Państwo w asortymencie Specjal. Oferujemy m.in. pasy napędowe, pasy klinowe, zębate zamknięte oraz otwarte, a także wielorowkowe. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem ContiTech. Współpraca z globalnymi liderami branży pozwala nam dostarczać wysoce innowacyjne produkty, sprawdzone przez tysiące konsumentów na całym świecie. W naszej ofercie znajdują się również pasy innych producentów jak Gates, Optibelt, Strongbelt czy Stomil Sanok

Dlaczego warto nam zaufać? Bo traktujemy każdego Klienta w sposób indywidualny, a zakres naszych usług obejmuje pomoc w wyborze optymalnego pasa napędowego oraz wskazówki dotyczące montażu czy konserwacji. Do naszych atutów należą również wieloletnie doświadczenie i dogłębna znajomość branży – funkcjonujemy na polskim rynku od 1991 roku – dzięki którym jesteśmy w stanie szybko reagować na zmieniające się trendy oraz elastycznie dopasowywać ofertę do rosnących wymagań Odbiorców. Stale poszerzamy swój asortyment, rozbudowując go o produkty bazujące na najnowszych rozwiązaniach technologicznych. Budowane przez lata sieci kontaktów z dostawcami pozwalają nam dziś oferować pasy napędowe  w niezwykle atrakcyjnych cenach. Posiadamy profesjonalną maszynę do ciecia pasów zębatych jak i wielorowkowych, co pozwala nam zaoferować pas dowolnej szerokości praktycznie od ręki.

Nasza oferta

Swoją ofertę kierujemy zarówno do przedsiębiorców poszukujących niezawodnych pasów napędowych do swoich maszyn, jak i Klientów detalicznych. Mocnym punktem naszego asortymentu są również paski napędowe do elektronarzędzi. Wyposażone w nie kosiarki, wiertarki czy szlifierki uzyskają nowe życie i będą Państwu z powodzeniem służyć przez kolejne lata.

W stałej ofercie posiadamy pasy napędowe:

  • Klinowe klasyczne: Z, A, B C, dwustronne AA, wąskoprofilowe SPZ, SPA, SPB, SPC.
  • Klinowe uzębione XPZ, XPA, XPB, XPC, również wersje motoryzacyjne  AVX10, AVX13.
  • Zębate gumowe o podziałce metrycznej 3M, 5M, 8M, 14M zarówno w wersji HTD jak i do wysokich obciążeń przy dużych prędkościach CXP i niskich obrotach a wysokich obciążeniach CXA. 
  • Zębate poliuretanowe metryczne T2,5; T5; T10; AT5; AT10, a także o podziałce calowej MXL, XL, L, H.
  • Znajdziecie Państwo również u nas koła pasowe do pasów klinowych jak i koła pasowe zębate do pasów zębatych.

Wybierając pas transmisyjny (napędowy) należy wziąć pod uwagę pięć grup czynników tj. sposób przeniesienia napędu, wartość przenoszonych mocy, zakres stosowanych prędkości obrotowych, zakres stosowanych przełożeń oraz warunki pracy (np. zakres temperatur czy kontakt z substancjami chemicznymi). O niezawodności pasów decyduje w dużej mierze rodzaj wykorzystanych surowców. W sklepie Specjal dostępne są paski napędowe o składzie materiałowym gwarantującym dobre osiągi eksploatacyjne oraz odporność na szereg substancji chemicznych. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo pasy napędowe o cięgnach wykonanych z poliamidu, poliestru lub stali oraz pokryciach z gumy, materiałów tekstylnych bądź poliuretanu, który nie tylko wydłuża okres eksploatacji, ale również zmniejsza zużycie energii. Zachęcamy do zakupów.