Łożyska SKF

Chcąc maksymalnie wydłużyć czas eksploatacji maszyn czy innych urządzeń warto zadbać o dobór wysokiej jakości podzespołów w tym łożysk. W asortymencie firmy Special znajdziecie Państwo produkty najbardziej renomowanych i wysoce innowacyjnych dostawców. Mocnym punktem naszej oferty są łożyska SKF, które cieszą się popularnością w ponad 130 krajach świata. Łożyska SKF liniowe, kulkowe, stożkowe, baryłkowe i inne w praktycznie każdym typie sprzedają się w liczbie kilkunastu milionów rocznie. Obecnie coraz większym problem są nieuczciwi sprzedawcy, którzy wprowadzają do obiegu łożyska z podrobionymi znakami towarowymi. Zakupy u dystrybutora marki takiego jak Special, dają Państwu pewność, że wybrane łożyska to oryginalna produkcja SKF. Czekamy na Państwa w sklepie stacjonarnym w Krakowie przy ul. Gromadzkiej 20 oraz w sklepie internetowym.

Wydarzeniem przełomowym, które dało początek szwedzkiej firmie SKF, było opatentowanie dwurzędowego wahliwego łożyska kulkowego przez Svena Winqguista pracownika manufaktury włókienniczej. Wagę tego odkrycia docenili właściciele firmy, decydując się na otwarcie w 1907 r. samodzielnego zakładu produkującego łożyska i czyniąc młodego inżyniera pierwszym Dyrektorem Zarządzającym. Już po pięciu latach firma miała swoje oddziały w ponad 30 państwach świata. Współcześnie SKF to nie tylko zakłady produkcyjne zlokalizowane nawet w najodleglejszych częściach globu, ale również liczne ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki rozwiązań. To właśnie w tych miejscach opracowywane są nowe patenty łożysk SKF oraz coraz wyższe, wspólne dla całej branży standardy (np. łożyska energooszczędne). Za wyborem łożysk SKF przemawia również przystępy cennik, który czyni podzespoły tego skandynawskiego producenta powszechnie dostępnymi.

Nasza oferta

W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo wiele różnych typów łożysk dostosowanych do przenoszenia odmiennych rodzajów obciążeń. Przyjmując za kryterium podziału kształt elementów tocznych, nasz asortyment obejmuje łożyska walcowe, igiełkowe, baryłkowe, stożkowe i kulkowe SKF. Poszukujecie Państwo łożysk liniowych SKF? Korzystając z oferty Specjal, na pewno znajdziecie interesujący Was model. W naszym magazynie stale dostępne różne typy łożysk tocznych SKF  Dbając o to, by nasi Klienci mogli korzystać z najnowszych osiągnięć myśli technologicznej, wzbogaciliśmy asortyment o modele o podwyższonych osiągach takie jak energooszczędne czy super-precyzyjne łożyska SKF. W naszym asortymencie nie mogło również zabraknąć łatwych w montażu i demontażu opraw łożyskowych SKF. Obudowy kompensują błędy niewspółosiowości, minimalizując ryzyko awarii łożysk i kosztownych przestojów.

W tym miejscu przedstawiliśmy tylko wybrane typy łożysk, ponieważ uwzględniając rozpiętość oferty SKF (sam katalog łożysk tocznych liczy ponad 1000 stron) oraz mnogość kryteriów podziału łożysk, prezentacja wszystkich mijałaby się z celem. Pełny przegląd dostępnych modeli wraz ze specyfikacją znajdziecie Państwo w naszym sklepie internetowym.