Pasy klinowe

Pasy klinowe świetnie sprawdzają się jako element napędu lub transportu. Znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, będąc najchętniej wybieraną opcją przez producentów samochodów, sprzętu gospodarstwa domowego czy maszyn i urządzeń rolniczych. Jeśli więc zależy Państwu na wysoce wydajnej technologii przenoszenia mocy, Waszej uwadze polecamy pasy klinowe. Kraków to miejsce, gdzie możecie Państwo wybierać z bogatej oferty modeli dostępnych w naszej hurtowni. Dla wygody naszych Klientów włączyliśmy również opcję zakupów online. Tym samym mogą Państwo przeglądać cały asortyment, porównywać właściwości i ceny produktów w dogodnym dla Was momencie, co zapewne pozwoli wybrać paski klinowe dostosowane do stawianych im wymagań. Zachęcamy do zakupów zarówno w naszym sklepie stacjonarnym, jak i internetowym.

Paski klinowe muszą być odporne na duże obciążenia, co znajduje odzwierciedlenie w ich budowie. Składają się z trzech warstw, z których każda jest wykonana z innego surowca. W ofercie Specjal znajdziecie Państwo modele ze stalowymi, poliestrowymi bądź aramidowymi kordami, z gumowym rdzeniem oraz powłoką okrywającą z gumy bądź owijką z tkaniny bawełnianej. Odwiedzając nasz sklep internetowy lub punkt stacjonarny mogą Państwo od ręki nabyć pasy klinowe klasyczne, wąskoprofilowe, szerokoprofilowe, zespolone, dwustronne, do przekładni bezstopniowych oraz uzębione. Jak również pasy zębate o różnych podziałkach.

Zalety przekładni z pasami klinowymi

Obszar zastosowania przekładni z pasami klinowymi stale się powiększa. Za ich rosnącą popularnością stoi kilka czynników. Oto najważniejsze z nich:

– niski koszt produkcji i eksploatacji,
– płynna i cicha praca,
– szybka i nieskomplikowana wymiana zużytych elementów, co nie generuje zbędnych kosztów związanych z przestojami w pracy,
– ochrona pozostałych elementów napędu przed nadmiernymi przeciążeniami (funkcja sprzęgła poślizgowego)

W hurtowni pasków klinowych Specjal w Krakowie znajdziecie Państwo produkty renomowanych producentów, takich jak ContiTech, Optibelt, Stomil, Strongbelt, Mitsuboshi czy Gates. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem ContiTech W ofercie mamy m.in. paski klinowe klasyczne, zębate oraz wieloklinowe. Pełny katalog produktów dostępny jest na stronie internetowej. Pozostajemy do Państwa dyspozycji również w sklepie stacjonarnym, gdzie chętnie służymy pomocą i doradztwem technicznym. Zapraszamy.