Łożyska FAG

Nie istnieje jedna złota reguła, którą należy się kierować przy wyborze łożyska. Decydując o sposobie łożyskowania, trzeba wziąć pod uwagę wiele, często przeciwstawnych czynników takich jak: dostępna przestrzeń, obciążenia, tarcie, prędkości obrotowe, czy temperatura. Jeśli chcą mieć Państwo pewność, że wybrany model łożyska sprawdzi się w każdych warunkach i będzie Państwu służył przez długie lata, warto postawić na łożyska renomowanego producenta. Do takich bez wątpienia należą łożyska FAG, których jakość została sprawdzona przez miliony użytkowników na całym świecie. Łożyska FAG cieszą się pozytywnymi opiniami, a konsumenci sami angażują się w ich promowanie, spontanicznie budując wokół marki sieć konsumenckich rekomendacji.

Firma handlowa Specjal specjalizuje się w obrocie łożyskami tocznymi, uszczelnieniami technicznymi i pasami klinowymi. Dokładamy wszelkich starań, aby stale dostosowywać naszą ofertę do rosnących wymagań Klientów. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo m.in. produkty firmy FAG światowego lidera w produkcji łożysk dla przemysłu maszynowego, motoryzacyjnego, lotniczego oraz kolejowego. Prowadzimy również sprzedaż łożysk innych polskich i zagranicznych producentów (m.in. SKF, TIMKEN, SNR) o ugruntowanej pozycji rynkowej. Oferowane przez nas modele możecie Państwo sprawdzić w dostępnym na naszej stronie katalogu łożysk FAG.

Dlaczego FAG?

Za wyborem łożysk FAG przemawiają lata doświadczeń. Historia firmy sięga 1893 roku, kiedy to Friedrich Fischer opracował maszynę do produkcji idealnie okrągłych kulek stalowych. Od tego momentu, możliwe stało się produkowanie w dużych ilościach elementów tocznych o standaryzowanych wymiarach. Rok 1893 został później uznany za datę założenia firmy, a kulki Fischera w szybkim tempie zaczęły podbijać świat. Współcześnie FAG wchodzi w skład Schaffler Gruppe giganta branży łożyskowej. Inwestycje w centra badawczo-rozwojowe pozwalają firmie stale rozwijać swój asortyment i być zawsze o krok przed konkurencją. Rocznie inżynierowie FAG zgłaszają do urzędu patentowego ok. 1000 rozwiązań o udoskonalonych parametrach technicznych, które szybko zostają udostępnione do komercyjnego użytku, maksymalizując poziom satysfakcji Klientów. Za przykład może posłużyć czterorzędowe łożysko kulkowe skośne do kół FAG ,następca tradycyjnego łożyska stożkowego, którego zastosowanie pozwala znacząco zmniejszyć zużycie paliwa.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór łożysk FAG, których podstawę klasyfikacji stanowią następujące kryteria:

  1. kształt części tocznych: kulkowe i wałeczkowe (walcowe, igiełkowe, stożkowe, baryłkowe)
  2. nominalny kąt działania: promieniowe (poprzeczne), osiowe (wzdłużne) i skośne
  3. możliwość wzajemnego wychylania się pierścieni (zwykłe, samonastawne, wahliwe)
  4. inne wyróżniki konstrukcyjne (np. ilość rzędów czy rozmieszczenie uszczelek).

Łożyska FAG to synonim wysokiej jakości. Zachęcamy do zapoznania się z internetowym katalogiem łożysk FAG dostępnym na stronie producenta i wyborem modelu dla siebie. Stan naszego asortymentu możecie Państwo sprawdzić klikając w zakładkę „Magazyn”. Zapraszamy.